Ve čtyřech litrech vody vařte 10 minut hrst dubové kůry. Přidejte 2 lžíce soli a v odvaru koupejte 20 minut nohy.

Těstíčko z režné mouky a vody natřete na čtvercovou látku a zabalíte do něj chodidla až po kotníky. Většinou když těstíčko vyschne a drolí se, je horečka pryč.
Možno použít i octový roztok, do kterého namočíte plátýnko a tím obalíte kotníky a zápěstí.

Bavlněný šátek namočený do studené vody vyždímejte a oviňte kolem lýtek. Ničím nepřikrývejte, jinak by se teplo hromadilo. Asi po 30 minutách je zábal tak teplý, že ho můžete vyměnit za nový.

Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh, který horkost vytáhne.

Ke snížení vysoké teploty zkuste použít studené zábaly. Tělo zabalte do mokrého prostěradla, přes to suchou osušku a překryjte peřinou. Po chvíli osprchujte, osušte a opět uložte do postele.

Vlněné ponožky namočte do studeného octového roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.
Účinky: Ocet je velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

V rubrice: Zdraví

2 komntáře pro “Horečka”


  1. Andy

    Moje babička nám při teplotě balila chodidla do octovývh obkladů a do dávala do rukou kapesníky namočené v octu, které bezvadně vytáhly horkost.


  2. ptgirl

    Vymáchat ponožky ve své “horečkové” moči, natáhout na nohy, přes to sáček, a jít spát. Ale opravdu jen při horečce, ne při zvýšené teplotě. Rychlé a učinné ;) Lidi na mě divně koukají, když jim to řeknu- ale pak děkují ;)

Komentáře

Babské rady - moudra ověřená mnoha generacemi.
Provozovatel neručí za škody na zdraví a majetku vzniklé používáním uvedených rad.
Při zdravotních potížích raději kontaktujte lékaře.

© 2009-2022 BabskaRada.cz
16460